İştirakler ve Stratejik Ortaklıklar

Mardin Boru Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Mardin Boru Sanayi ve Ticaret A.Ş. 1982 yılından elyaflı çimento boru üretimi ile faaliyete geçmiştir. Gelişen pazar ihtiyaçları ile birlikte 1998 yılında PVC ve PE boru üretimi ile ürün gamını güçlendirmiştir. Mardin Boru, Türkiye’nin önde gelen taahhüt gruplarından Zafer Taahhüt İnşaat Tic A.Ş. (Zafer Grup) ile Tefirom İnşaat Enerji San.Tic. A.Ş. (Tefirom Grup) ortaklığıdır.

Mardin Boru yeni hedefler, yeni pazarlar ve yeni ürünler ile bölgesinde önemli bir üretici olma yolunda ilerlemektedir.Ürünleri ve hizmetlerinden kalite kavramını ön planda tutan Mardin Boru, deneyim ve dinamizmin buluşma noktası olma hedefi ile toplumsal kalkınmanın çözüm ortaklığı misyonunu üstlenmiştir.Dillerin ve dinlerin buluştuğu şehir olan Mardin’den geçmişten gelen deneyim ve Dinamizm Mardin Boru’nun yeni dönemdeki sloganı olarak benimsenmiştir.
www.mardinboru.com

OFİM Ostim Finans ve İş Merkezi

Türkiye’nin en büyük, dünyanın ise sayılı küçük ve orta ölçekli sanayi üretim alanlarından biri olan Ostim nihayet hakettiği ölçüde bir finans ve iş merkezine kavuştu.

17 temel sektörde onbinlerce ürün, 5 bin işletme, 50 bin çalışanıyla ülke sanayisine hizmet etmekte olan Ostim’in kalbinde konumlanmış olan OFİM sizleri bekliyor.
Ankara’nın en büyük üretim ve sanayi merkezi Ostim’de finans, ticaret ve alışveriş merkezi olan OFİM (Ostim Finans ve İş Merkezi), TEFİROM İnş.En.San.Tic.A.Ş ve Ostim Yatırım A.Ş ortak yatırımı olarak hayata geçirilmiştir.
Kendi elektrik enerjisini, kendisi üreten KOJENERASYON sistemi ile OFİM, gerek çevreci bina kimliği gerekse enerji politikası ile kullanıcılarına avantajlar sunmaktadır.
www.ofim.com.tr

Ikem_Logo_Web-1
İKEM KOLEJİ

Okulumuz Özel İkem Koleji 1990 yılında hizmete girdi. İki katlı bir bina olarak yapılan binamız üç aylık çok kısa bir sürede büyük emeklerle eğitime hazır hale getirildi. Mütevazi yapısı ve öğrencileriyle eğitime başlayan okulumuz geçen yıllar zarfında, hem fiziksel hem de eğitimsel anlamda yeni gelişmelere imzasını atmıştır.

Öğrenci sayısının artması, eğitim faaliyetlerinin yoğunlaşmasıyla bina giderek geliştirilmiş ve 2004 yılında ilk ciddi değişimini yaşamıştır. Bu tarihten sonra üç katı eğitim için kullanılan okulumuzun dördüncü katı ise yemekhane ve çok amaçlı salon olarak devreye girmiştir. Değişim ve gelişmeyi kendi içinde yaşamak için kıyasa ihtiyaç duymayan Özel İkem Koleji, standartlarını yaşadığı bölgenin ötesine taşımak için esas köklü gelişimini 2012 – 2013 eğitim öğretim yılında yaşamıştır.

Bu sezon hizmete giren binamız önceki bina yapımızda iki kat büyük olup içerisinde eğitim ve öğretim adına hayal edilebilecek tüm birimler bulunmaktadır. Eğitime her anlamda katkı sağlayacak olan birimler ile öğrencilerimizin eğitim hayatı yeni bir çehre kazanacaktır.

Özel İkem Koleji, attığı her adımla zamana meydan okumaya ve İskenderun’umuza değer katmaya devam edecektir.
www.ikem.k12.tr

BAKRAS ENERJİ

 HATAY İli, Belen İlçesi ŞENBÜK köyü mevkiinde konumlanmış olan ve Antakya Organize Sanayi Bölgesi ile komşu olan Bakras Rüzgâr Santraline,  2000 yılından itibaren yapılan rüzgâr ölçümleri ve analizleri ışığında 2002 yılında yapılan lisans başvurusu sonucunda 2008 yılında EPDK tarafından 15 MW kurulu güç ile lisans verilmiştir.

Lisansın alınmasını müteakip EKİM 2009 da santralin yapımı için inşaat süresi başlamış; 3 MW gücünde 5 adet Vestas marka V-90 Model  türbin ve kumanda kontrol binasından oluşan santralimizin inşaatı 6 ayda tamamlanarak NİSAN 2010 tarihinde işletmeye açılmıştır. Bölgedeki yıllık ortalama rüzgâr hızı 7,7 m/s’dir. Hakim rüzgar yönü Kuzey-Batı yönündedir. Bulunduğu konum itibari ile özellikle yaz aylarında rüzgar çok daha fazla verimli olduğu için  santral tam kapasite çalışmaktadır.

Türkiye genelinde enerji ihtiyacının yükseldiği dönemlerde tam kapasite çalışıyor olması santrale ayrı bir avantaj sağlamaktadır. Bakras Rüzgar Santrali, kendisine 4,5 km uzaklıktaki  TEİAŞ’a ait Antakya 2 TM isimli trafo merkezinden ulusal elektrik şebekesine yer altı kabloları vasıtası ile entegre olmuştur.

2013 yılında rüzgar santralimiz için ilave kapasite talebinde bulunulmuş ve TEİAŞ’ın ek kapasite onayı ile EPDK tarafından lisans gücümüz 38,1 MWm/ 28,94 MWe olarak tadil edilmiştir.

Bu kapsamda santrale, yine VESTAS marka V-112 model 7 adet 3,3 MW gücünde türbin ilave edilmiştir. İkinci fazın inşaat dönemi sonlandıktan sonra Mayıs 2015 tarihinde ilave kapasitenin geçici kabulü yapılmış ve santral 38,1 MWm/ 28,94 MWe kapasite ile faaliyetine başlamıştır.

Yaklaşık 5 yılı aşan bir işletme geçmişi olan santralimiz, Hatay bölgesindeki ve dolaylı olarak da ülke genelindeki enerji ihtiyacına destek olmaktadır.

Çevreye duyarlı ve doğal yaşama herhangi bir zararı olmayan rüzgar santralimiz, yeşil enerji üretimi ile hem bölge halkının bilinçlendirilmesinde etkin rol oynamış hem de bölge halkına istihdam yaratan bir tesis haline gelmiştir.
www.bakrasenerji.com.tr

Oznak
ÖZNAK DEMİRYOLU LOJİSTİK HİZMETLERİ
 1997 yılında kurulan ÖZNAK DEMİRYOLU LOJİSTİK HİZMETLERİ ‘nin merkezi İskenderun’dur. İzmir ve Turgutlu’da  şubeleri bulunan kurumumuz; kurulduğu yıldan itibaren kalite politikasına önem vermiş, ISO 9001, ISO 14001, OHSAS 18001 belgelerini 2003 yılında almıştır. Bu sayede ÖZNAK sektörde kalite belgelerini alan ilk firmalardan biri olmuştur.

Sektöründe önce yerel daha sonra uluslararası alanda öncü olmayı hedefleyen ÖZNAK; İskenderun, Manisa –Turgutlu, İzmir – Halkapınar, İstanbul – Haydarpaşa ’da bulunan lojistik hizmet sahalarında, dünya standartlarında lojistik hizmetler sunacak altyapı ve üst yapıyı oluşturabilmek için gerekli yatırımları gerçekleştirmiştir.

 Demiryolu lojistik hizmetleri alanında faaliyet gösteren ÖZNAK; yatırımları ve sağladığı istihdam ile ülke ekonomisine her geçen gün daha fazla katkıda bulunmakta ve hizmet kalitesini her geçen gün arttırmaktadır.

www.oznak.com

ÖZLER Lojistik A.Ş.
ÖZLER LOJİSTİK 1982 yılında İskenderun’da kurulmuş olup 30 yılı aşkın süredir taşımacılık sektörüe hizmet etmektedir. Bu süre zarfında yurtiçinde ve yurtdışında gösterdiği başarılı faaliyetlerinde ciddi, pratik, kalıcı, doğru ve kaliteli hizmeti öncelik olarak seçmiş ve faaliyet gösterdiği nakliye sektöründe zirveyi hedeflemiştir.
ÖZLER LOJİSTİK, özellikle son yıllarda gösterdiği başarılı faaliyetler sonucu elde ettiği mükemmel yükselişin ve doğal büyümenin sonucunda kurumsallaşmayı hedeflemiş ve bu hedefle aile sıcaklığının yanı sıra takım anlayışı ve işbirliği ile yoluna devam etmektedir.
ÖZLER LOJİSTİK faaliyetlerinde insan gücü ve ürün yelpazesi kalitesinden asla ödün vermeden, yaratıcılık ve ekip ruhunu en üst düzeyde kullanarak doğru rüzgârları yakalamış olup kendisinden hizmet almak isteyen kurum ve kuruluşlara bu anlayışla hizmet çıtasını sürekli yükselterek hizmet sunmaktadır. Ayrıca İzmir, Mersin ve İskenderun limanlarında toplamda 55.000 m2 lik açık alanla Elleçleme Gemi tahmil ve tahliye hizmetlerini için elindeki çeşitli iş makinaları ile hizmet vermektedir.

www.ozlerlojistik.com.tr

This post is also available in: Arapça, İngilizce